| Trifoi_Nicu_1976 a întrebat:

Am facut un cont pe un site (faci bani din share) cat de adevarate mai sunt aceste job-uri?
sau daca mai stiti si altceva SIGUR.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi tu ca faci bani, in realitate nu ai sa ii vezi niciodata pentru ca o sa te plictisesti de cate mii de share uri o sa dai pentru 2-3$ acolo

| johnnny123 a răspuns:

Și pe internet, ca și în lumea reală, bani din publicitate fac numai cei care au o reputație, o imagine, o audiență.

Dacă Michael Jordan spune "Nike este o firmă tare", primește milioane de dolari. Dacă spui tu "Nike este o firmă tare", nu vei primi nici o para chioară.

Ceea ce faci tu când dai share-uri este echivalentul virtual al împărțitului de fluturași pe stradă, dar mult mai ineficient și mult mai prost plătit.

Practic oferi o valoare infinitezimal de mică, pentru care vei fi plătit o sumă infinitezimală.