| Tempest75 a întrebat:

Am imprumutat o carte de la biblioteca scolii recent iar aceasta fiind destul de veche i s-a rupt cotorul, adica coperta nu mai sta pe carte. Ce ar trebui sa fac? Sa o lipesc sau sa o duc asa?

3 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

Repar-o cat de cat.

| Emima27 a răspuns:

Lipeste-o sau coase-o daca se poate. Nu e nimic, si-asa era veche. Daca o duci asa o sa zica ca nu ai avut grija de ea

| Anonimhm a răspuns:

Pai lipesti cartea si te duci cu ea inapoi (eventual dupa ce o termini de citit) si spui ca nu a fost vina ta si din cauza ca a fost veche s-a rupt.Nu o sa iti dea nimeni in cap.Se putea intampla oricui.