| Kodokuna a întrebat:

Am instalat un calculator pe care nu l-am mai folosit o vreme, dar cand vreau sa-l deschid pe monitor imi apare "No signal". Imi puteti spune care-i problema si cum se poate rezolva?

5 răspunsuri:
| EduardTPU a răspuns:

Fii atenta la cablul de la monitor(ala care leaga monitorul de unitate) sa fie bine conectat. Daca nu mai e posibil ca si ram-ul sa fie ars.Si va trebui sa-l inlocuiesti, dar atentie daca ddr1 sa iei tot ddr1.idem pentru celelalte tipuri d ram. Dar mai bine consulta pe cineva apropiat de tine care se pricepe la pc-uri, ca nu poti sti exact cauza, fara sa vezi.sau sa ai mai multe detaliiwinking... funda?big grinwinking

| House a răspuns:

Verifica daca ai bagat bine cablurile de la monitor, eu cred ca e placa de baza,, arsa''

| cutzu35 a răspuns:

Este o problema temporara care cred ca va trece in cateva zile dar pentru a fi sigura ca nu e nimic ingrijorator de sfatuiesc sa cauti sfaturi pe internet sau sa tii legatura cat de curand cu un specialistwinking

| Danyel_5217 a răspuns:

Stiu Situatia. am patit-o. e vorba de monitor. sunt doua locuri unde sa bagi mufa de la monitor. Sunt 2 cazuri. 1. asigurate ca e conectat la priza si la o mufa. daca nu merge una pune cablul in alta. 2. poate firele de la cablu sunt indoite si in cazul acesta trebuie sa iei alt monitor. Bafta! Funda? :-;

| X_9155 a răspuns:

Pai nu ai bagat cablul de la monitor in calculator happy. Are un cablu de alimentare (il bagi in priza) si unul care intra in calculator