| anonim_4396 a întrebat:

Am mai multe intrebari
ce parere aveti despre invatamantul din Romania?
cat de mult se mai invata in ziua de azi?
ce sanse d angajare au cei care nu invata?

2 răspunsuri:
| ImmortalQueen a răspuns:

Salut.

Parerea mea despre invatamantul din Romania este ca e cel mai prost sistem din toata lumea, cred ca se observahee hee.
Nu se mai invata ca inainte, in comparatie cu atunci acum se invata foarte putin.Uita-te si tu putin totii adolescentii, copiii vor sa fie smecheri, deci ca sa fii asa nu trebuie sa iti placa scoala.
Foarte putine, iti dai seama. Daca nu invata. crezi ca vor gasi ceva foarte bun de lucru? Mai ales care sa fie si foarte bine platit.

Pa, pa!

| bogdan3vl a răspuns:

In Romania nu sunt sanse de angajare nici pentru cei care au invatat carte eu cu diploma de bac de liceu si 3 certificate de calificare si permis de profesionist am fost la un interviu unde trebuia sa ma angajez pe o masina mica adica pentru b dar eu am de profesionisti si mai trimis la spatii verzi cu asta se ocupa firma, munca asta in alte tari o face unu care nu stie nici sa citeasca(analfabet)