| lolo23 a întrebat:

Am nevoie de cateva iDei
trebuie' sa "rescriu" povestea Scufita Rosie, da' sa fie amuzanta tongue
personajele fiind scufita, mama, bunica si lupul happytongue:X

3 răspunsuri:
| Chrristina a răspuns:

Într-o zi frumoasă de vară Scufiţă Roşie s-a dus la bunica ei. Pe drum s-a întâlnit cu Lupul.
- Ooooo! Bună ziua Scufiţă Roşie!
- Bună ziua Lupule.
- Încotro Scufiţă Roşie?
- La bunica.
-De ce ţi-ai pus căciula aia pe cap pe căldura asta?
-Nu e căciulă, e scufiţă.
- Ha, ha, ha, căciulă, scufiţă, tot aia e şi dă-o jos odată că eşti caraghioasă: soare, flori… şi tu cu căciulă. parca-i fi pompierul atomic! Ha ha ha! Şi zici că mergi la bunica? Şi ce duci la ea?
-Păi bunica mea cam are fiţe şi nu se mulţumeşte numai cu un telefon LG GT505 şi cu un Nikon D5000.
- Scufiţă Roşie eu trebiue să plec ne mai întălnim la Iulius Mall.Pa.
- Pa, lupule, pa!
Scufiţă Roşie a tot mers, a mers până când ajuns la casa bunicii. Acolo Scufiţă Roşie a auzit un strigăt:
-Hai repede Scufiţă Roşie!
-Vin acum!
Scufiţă Roşie s-a speriat foarte tare, fiindcă nu a ştiut ce s-a întâmplat. Când a intrat în camera bunicii a văzut că ea de fapt stătea în faţa laptopului.
-Haide Scufiţă Roşie, am descoperit un site unde scrie că s-a deschis noul salon de tuns cu numele Nony. Vreau să mergem acolo, să mă tund, iar după aceea să ne ducem să i-mi facă manichiura, pe urmă la discotecă.
-Bine bunico, cum vrei. Chem un taxi şi mergem.
În zece minute a venit taxiul şi ne-a dus chiar în faţa noului salon.
-Eu vreau o frizură Emo- a spus bunica.
-În douăzeci de minute sunteţi gata – a spus coafeza.
-Bine fetiţa mea- a spus bunica când a terminat cu coafura- putem să mergem la salonul de manichiură.
- E foarte aproape salonul de manichiură, deci mergem pe jos! –a spus fetiţa.
Am trecut strada şi am intrat în următorul salon de înfrumuseţare.
-Eu aşi vrea să-mi faceţi Manichiură Franţuzească.
-Bine vă fac. Vreţi şi o floare pe ea?-a întrebat doamna manichiuristă.
-Nu, că nu se potriveşte cu fusta mea în dungi!
După ce în sfârşit bunica s-a simţit frumoasă, fetiţa a întrebat-o pe bunică?
-Iar acum unde mergem?
-Acum mergem să-mi cumpăr un ATV!
- Ce vrei să-ţi cumperi? Mai bine î-ţi iei un Hell şi o să ai energie la discotecă.
-Dar ce zici, mi se potriveşte parfumul Roberto Cavalli cu rujul meu ColorTrend?-a întrebat bunica.
-Da, se potrivesc de minune, sunt foarte bune.Hai să mergem!
La discotecă băieţii dansau BREAKDANS. Bunica şi-a băut Hell-ul şi a început să danseze HIP-HOP.
Scufiţă Roşie a avut o zi plină de distracţie.

| Anonima_5812 a răspuns:

Eu zic ca sa fie mai interesant sa scrii ceva mai modern ca de exemplu ca mama ei i-a cumparat de la mall o rochie mini rosie sau ca scufita era in parc cu prietenii si a sunat-o mama ei ca sa se duca la bunica ei sa ii aduca un film ca se plictiseste (nu stiu foloseste-ti imaginatia)... o sa vezi ca nu-i asa greu

Multa bafta!

| Anonima_5812 a răspuns:

Foloseste-ti un pic imaginatia si gandeste-te la ceva mai moderna ca de exemplu sa spui ca mama i-a cumparat de la mall o rochie rosie ...sau ca scufita rosie era in parc cu prietenii si a sunat-o mama ei sa ii duca la bunica un film ca se plictiseste, etc

hai ca nu-i asa greuwinking Multa bafta!