| AlyShiAtat a întrebat:

Am nevoie de o sceneta amuzanta,scurtuta, cu 3 personaje.Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| girlbarby a răspuns:

Pai primul personaj si celelalte se numesc:
-primul:Betty
-al doilea:Veronica
-al treilea:Alex
Si sa incepem
ALEX:Veronica!(striga) Am bilete pentru film.
VERONICA:Va veni si Betty? NU?
ALEX: Sigur am trei bilete! Sun-o si chem-o
Pana la urma ei ajung la film dar pe locul lor sunt deja cativa oameni.
VERONICA:Alex ce ai mai facut data trecuta am fost pe scena langa mimul Aveugle(orb in lb franceza), acum insa... Stam pe afara.
ALEXtongueai e ora sapte,. STAi! Suntem la filmul 'Piticii din padure'?
BETTY:Nu suntem la "Maimuta si Tarzan'
VERONICA:Se pare ca am incurcat sala de film... Iarasi.
BETTY:HAi! Sa mergem la filmul nostru.
ALEX:Bine!
Fetelor, va rog sa ma scuzati!
VERONICA si BETTY Bine dar data viitoare vei lua bilete la toate filmele.

1 răspuns:
| Rony23 a răspuns:

Trei prieteni au cumparat o lada de bere, au baut si sau inbatat. La inceput au ras, apoi si-au povestit of-ul ca pe final sa se bata ca chiorii pentru o fata. A doua zi nimeni nu-si mai aminteste nimic si se mira toti de ce ii dor oasele. In cutia de la posta se afla o reclama de la carfur si o amenda pentru deranjarea linistii publice pe timp de noapte. Viata e scurta, asa ca cei trei au luat-o de la capat si sau inmbatat iar.