| rlzdarkone a întrebat:

Am nevoie de un raspuns cat mai rapid si cat mai corect Deschizand o sticla de dizolvant pentru lac de unghii mirosul se simte in toata camera. Explicati de ce In apropierea zonelor industruiale exista pericolul de poluare a aerului, apelor, solului.De ce

8 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Sincer cat ani ai?
in primul rand lucrurile astea se invata in clasa a 3-a, a 4-a la tehnologie tongue
iar in al 2-lea rand, chiar tu ai dat un exemplu cu acetonawinking gandeste-te putin, daca in camera se simte mirosul de la o sticla de acetona (din cauza evaporarii), in zona unei rafinarii de ce se polueaza aerul?

| rlzdarkone explică (pentru akka4):

1 sunt in clasa a 8a si e tema la fizica iar 2 ai un raspuns praf mai invata si tu ca se vede cum ai trecut clasele big grin

| akka4 a răspuns (pentru rlzdarkone):

Pustiulica, eu am trecut cum am trecut. am terminat scoala, sunt pe banul meu, dar sa te vad pe tine cum termini scoala la cat de tragic o arzi pe aici cu intrebari care si verisorul meu de 8 ani stie sa raspunda tongue

| rlzdarkone explică (pentru akka4):

Ce te intereseaza de mine daca tu ai raspuns,, din cauza evaporari,, eu zic sa te lasi de raspunsuri fara sens laughing)

| akka4 a răspuns (pentru rlzdarkone):

In primul rand nu ma intereseaza de un rahat ca tine frustrat si retardat, care nu este in stare sa isi faca temele nici in clasa a 8-a rolling on the floor)))
dupa ce ca esti prost, tot continui sa raspunzi pe aici tongue
Hai sa o vezi in ciorba si la revedere

| rlzdarkone explică (pentru akka4):

Mda .....ai luat bacul sau il dai la anul

| alexalexandrusincerul a răspuns (pentru rlzdarkone):

Daca este tema, te informez ca regulamentul interzice temele scolare pe TPU.Intrebarile de acest gen sunt raportate, sterse.

| rlzdarkone explică (pentru alexalexandrusincerul):

Bai alex nu-s singurul de pe TPU care pun intrebari legate de tema tongue