| AndreYutzUU a întrebat:

Am niste intrebari:
1.Credeti in sfarsitul lumii?
daca da, de ce?
daca nu, de ce?
2.De ce credeti ca ar trebui sa vina sfarsitul lumii?
3.De ce credeti ca nu ar trebui sa vina sfarsitul lumii?
Raspundeti la intrebarile astea, dau funda si voturi.

5 răspunsuri:
| HendrixKafkaLOVE a răspuns:

Bună, Andrei. Și eu cu ceva timp în urmă, am avut aceleași întrebări...Da, există Apocalipsa, dar în Biblie nu scrie momentul în care se va întâmpla. Apocalipsa, poate fi acum, mâine sau peste 10. 000de ani...Citește mai bine A treia epistolă a lui Ioan-Apocalipsa și te vei convinge, vei înțelege mai bine „fenomenul". Ne vom întoarce pe pământ în schimb(doar cei din dreapta lui Dumnezeu-cei care cred în el) în formă de spirite, suflete, vom exista, dar vom fi cam ca niște fantome!
Această explicație a mea a fost și pentru cei care au spus că oamenii trăiesc doar 80 de ani. Îi spun acelei fete că atunci când cumpără un hamster, va întreba: Cam cât trăiește? Cam 4 ani. Doar la animale poți spune asta, dar omul! Omul este așa o creatură uimitoare, dacă o lași să te uimească! Poți trăi 120 de ani, poți trăi și 80, dar poți trăi și 5! La 80 de ani nu auzi cum îți sună ceasul* și mori!(această explicație a fost pentru toți)
Sper că te-am ajutat. Peace!

| pcris a răspuns:

Toate pot sa aiba un sfarsit. Universul dainuie de 13.700.000.000 de ani si mai are in fata de multe ori pr atat. Omul traieste cam 80 de ani. Societatea umana are cateva mii sau zeci de mii de ani. Unora li se sfarseste insa lumea mereu... laughing Nu te lua dupa ei.

| DjDariusX a răspuns:

1.Nu cred in sfarsitul lumii, fiindca sunt doar niste zvonuri.
3.eu nu cred ca ar trebui sa vina sfarsitul lumii findca (Dece s-a chinuit Dumnezeu sa creeze acest univers frumos si apoi sa-l distruga)
Funda and Vote please

| DjDariusX a răspuns:

1.Nu cred in sfarsitul lumii fiindca sunt doar niste zvonuri(si dumnezeu a creeat lumea, de ce ar distruge-o dupa aia?)
3.nu ar trebui sa vina sfarsitul lumii findca ar distruge multi oameni care s-au chinuit sa ajunga ceva in viata.
Funda?

| SweeteLovee a răspuns:

Nu cred,pentru ca numai Dumnezeu stie acest lucru,nu stiu nici macar preotii, savantii, si geniile.Cred a n-ar trebui sa vina, deoarece sunt suflete nevinovate ce ar plati practic pantru nesabuinta altora [Basesculaughing].O data si o data tot va veni, dar cred ca nimeni nu-si doreste sa moara nu?