| kristi22 a întrebat:

Am o intrebare si as vrea sa ma ajutati... Sunt incepator dar am reusit sa creez un site web destul de bun pe Macromedia DreamWeaver, imi spuneti si mie cum il public pe internet?

1 răspuns:
| Parintele a răspuns:

Salut. Trebuie sa uploadezi fisierele pe un server. Iti trebuie un domeniu, gen www.siteultau.ro sau.com,.org etc.sau free poti pe un subdomeniu gen www.hostingul/siteultau.ro Trebuie sa cumperi de ci un domeniu adica adresa web:www.etc,si un spatiu pe server, hosting.fisierele create de tine se uploadeaza apoi prin FTP pe server si pot fi vazute la adresa web; domeniul tau: www.siteultau.ro. da-mi mesaj privat cu ID tau si te ajut eu pe mess.