| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema, am un aparat foto Samsung care l-am scapat pe... jos.
In timp ce faceam poze, din neatentie, l-am scapat.Am vazut ca nu mai mergea sa arate pozele asa ca l-am inchis. Obiectivul nu s-a retras inapoi si a ramas normal ca si cum era deschis.Cand sa il deschid, hop nu merge.Cand il deschid aud un fel de sunet (barait) pe moment de la obiectiv. Ce as putea face? Se poate repara sau trebuie cumparat altul?
Mentionez ca nu am garantie.

Răspuns Câştigător
| hau2 a răspuns:

Exact asa am patit si eu...la un momendat nici nu se mai deschidea... l`am dus la reparat si a zis ca nu mai este bun de nimic.straight face

3 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Mergi cu el la magazinul de unde l-ai cumpăratşi explici celor de acolo situaţia, şi ei colaborează cu centre de reparat, şi te trimit la cei care repară samsung, ca în cazul în care e defectă vreo piesă să ţi-o înlocuiască cu una originală, sau poate că magazinul are ofertă la samsung tot acelaşi model.Baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca ar trebui sa cumperi altul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am patit ca l-am scapat pe jos dar fa ceva scoate bateria si pune-o inapoi si dupa incearca sa il deschizi.Si eu am un aparat si saracu e vai de el la cate tranti a luat dar mergehappy...al meu dupa ce i-am scos bateria si am pus-o din nou a mers...bine intr-adevar a fost si cazul cand l-am dus la reparat dar l-am dus la reparat pentru ca e intrat nisip de la mare il el