| Shoxieeee a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor in legatura cu alegerea unui plan de vizitat Sinaia...vin de la Bucuresti cu trenul joi ora 10 si as vrea detalii cat fac pana la castelul Peles odata ajuns in gara si dupa ce mai pot vizita la o distanta nu foarte mare ca sa nu stau toata ziua pe drum...accept orice sfaturi de la cei care locuiesc in Sinaia sau au vizitat orașul.Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Peles, Pelisor (contine o expozitie de pictura), Manastirea Sinaia (vezi ca sunt doua in doua incinte alaturate, multa lume se pacaleste). Toate sunt in aproximativ aceeasi zona. Nu stiu daca ai avea timp sa vezi mai mult intr-o zi.
De la gara la Peles cred ca faci pe jos 20-25 minute. E de urcat happy

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cazinoul, mănăstirea Sinaia Peleș Pelisor. Dacă mergi de la gara în ordinea asta le poți vedea pe toate. Pana la Peleș faci vreo 30 min pe jos, dar ai un pic de urcat