| Ionut_Podasca_1998 a întrebat:

Am și eu o întrebare, am citit ca dacă ar fi ca o camera sa aibă rezoluția ochiului uman ar trebui sa aibă 549 de megapixeli, in viitor când o sa iasă o camera mai buna ochiul uman cum o sa o mai perceapă dacă rezolutia sa e de doar 549 de megapixeli?

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

E foarte departe de 549 de megapixeli.
vsauce are un video foarte bun despre subiect.
https://youtu.be/4I5Q3UXkGd0

cat despre ultima intrebare poti sa o reformulezi ca nu inteleg ce vrei sa zici.

| tintareco a răspuns:

Bună întrebare, dar pînă atunci, vor fi roboţi industriali la care acest aspect tehnic, nu va crea o problemă