| TheGreenWolf a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de Kendama. Cum se numeste trickul acela cand o pui in Inward Lunar, apoi o arunci in jos gen, si-ti vine tot in inward lunar? Ca vreau sa o invat si nu stiu cum se cheama...
Mercii!

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ne-ai explica in romaneste ce vrei de la noi, poate am intelege. Macar chinuie-te sa scrii in romaneste!

| TheGreenWolf explică (pentru Violleta2022):

Consider c-am explicat destul de OK. Daca nu intelegi...iti zic pe pasi. 1. O pui in inward lunar. 2. Faci un "forward swing" in asa fel incat sa-ti vina tot in Inward Lunar. Daca tot n-ai inteles, asta-i viata. Poate nu ai citit ca e despre Kendama si nu ai inteles termenii...

| Violleta2022 a răspuns (pentru TheGreenWolf):

Poti sa explici tu in romaneste, asa, cu cuvintele tale, ce vrei sa spui prin "Inward Lunar" de exemplu?

| TheGreenWolf explică (pentru Violleta2022):

Ti-am zis. Aceasta este o intrebare legata de o schema cu Kendama big grinD Daca nu te pricepi...nu te baga big grin Salit

| Violleta2022 a răspuns (pentru TheGreenWolf):

Daca esti capos si nu stii sa vorbesti corect romaneste, nici nu se va obosii cineva sa-ti raspunda.
Baiul este ca nici macar tu nu stii ce scrii, dapai sa stii sa explici.

| TheGreenWolf explică (pentru Violleta2022):

Omule, am explicat destul de bine. Dar daca nu te pricepi in domeniul acesta, lasa-ma dracu-npace

| Violleta2022 a răspuns (pentru TheGreenWolf):

Ce ai explicat baiete?
Ca-ti tot cer sa scrii in romaneste ce inseamna ""Inward Lunar"" si tu nu pricepi?
O singura explicatie exista in cazul asta: ca nici macar tu nu ai habar.
Dupa cum vezi, in afara de mine care incerc sa scot ceva de la tine, nu s-a obosit nimeni sa-ti raspunda.
Data viitoare, daca vrei raspunsuri ajutatoare, chinuite sa scrii cateva fraze cu absolut toate cuvintele in limba romana.

| TheGreenWolf explică (pentru Violleta2022):

Stii ce-i aia KENDAMA? Daca da...despre asta e intrebarea. Si "inward lunar" este o schema. Si cica "nimeni nu s-a obosit". Poate pentru ca nu se mai joaca nimeni cu kendama?

| Cinga24 a răspuns:

Trick-ul este called "Sausages all the way"

| TheGreenWolf explică (pentru Cinga24):

Salut. Se poate si un link sau ceva? Nu gasesc nimic... mersi big grin

| TheGreenWolf explică (pentru Cinga25):

| Cinga25 a răspuns (pentru TheGreenWolf):

Te-ai lamurit cu trick-ul?

| TheGreenWolf explică (pentru Cinga25):

Nu...ti-am zis. da-mi naibii un link de la un tutorial...( fara Salam ca data trecuta )

| TheGreenWolf explică (pentru Cinga25):

Nu.ti-am zis. da-mi naibii un link de la un tutorial ( fara Salam ca data trecuta )