| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema!
Am Windows 7 Ultimate si cand deschid calculatorul imi apare ecranul degru si un folder deschis, am incercat cu ctrl+alt+del si am scris explorer. exe si merge se deshide dar daca il restartez apare tot ce ecranul negru si folderul care se deshide.
Va rog sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
| ☆ Danny☆ a răspuns:

Posibil sa ai virusi... Mi s-a intamplat si mie dar nu am avut voie sa deschid vreun folder. Daca ai virusi va trebui sareinstalezi windows-ul sau daca ai un antivirus bun scaneaza.Succes!

| Ea.e. a răspuns:

Parerea mea este ca sa chemi pe cineva care se ocupa cu calculatoare, de preferat de la firma de la care ai cumparat calculatorul. Poate nu ai instalat windows-ul, sau poate lipseste un program elementar care trebuie sa fie instalat pentru a merge calculatorul.

| pisy98maria a răspuns:

Parerea mea este ca ti s-a stricat windows-ul sau ai virusi. Cred ca ar trebui sa-l duci la reparat. Si eu am patit asa, dar ma ajutat cineva stergandu-mi tot de pe el iar acum am instalat LINUX...
Sper ca ti-am dat o idee, Succes in viitor

| Sadiss a răspuns:

Probabl ai sarit o fila la instalare. recomand xp. e mult mai bun ca vista sau 7 daca vrei sa ai interfata ca a lor dati jos niste teme de windows