| SpeedRun a întrebat:

Am si eu o problema...
de ce cade netu pe laptop aproape mereu?
prind internet prin router wireless de la totolink...pe canculator merge fara probleme insa pe laptop se intrerupe foarte des...
ma puteti ajuta//funda

Răspuns Câştigător
| 5IrOK a răspuns:

Pot fii 3 lucruri
1 esti prea departe de router
2 receptorul laptopului sa fie defect sau de prosta calitate(adica nu e stabil) depinde ce laptop ai incearca cu un adptor wireless usb la laptop si vezi ce se intampla
3 daca nu merge cu nici cu usb laptopul are problema sau routerul dar din moment ce la computer merge nu cred ca e defect
Funda?

| SpeedRun explică (pentru 5IrOK):

Daca ma duc la altcineva, care are router cu laptopul imi merge foarte bine...
deci nici laptopul nici routerul nu sunt defecte...

| 5IrOK a răspuns (pentru SpeedRun):

S-ar puta atunci ca routerul tau sa aiba probleme la semnalul wireless incearca cu routerul prietenului la tine acasa si vezi ce se intampla

5 răspunsuri:
| MisterToast a răspuns:

Încearcă să îl dresezi. Și eu am avut problema asta și s-a rezolvat.winking

| SpeedRun explică (pentru MisterToast):

Cum adica sa il dresez?

| asasdarxxe a răspuns:

Da te pot ajuta. Poate te indepartezi prea tare de raza care o are wireless-ul.