| Mercurio10 a întrebat:

Am trimis o cerere de prietenie pe facebook, dar persoana respectiva nu a vazut sau a uitat sa confirme. Ce pot sa fac ca sa trimit iar, sa ii apara?
PS: Nu a refuzat.

Răspuns Câştigător
| DevidALex a răspuns:

Daca e o persoana care primeste multe cereri,poate a uitat de a ta sau a refuzat-o pentru moment ( adica not now ) sau pur si simplu era ocupata si s-a gandit sa o te ignore (Nu in sensul rau,ci pur si simplu sa o lase pe mai tarziu) In felul asta cand se logheaza din nou,ii va aparea cererea,Daca nu a dat not now sau decline
In orice caz daca ii trimiti din nou cererea nu va fi reinoita,Si nu ai cum sa stii daca a refuzat, din cate stiu eu nu iti arata daca te refuza, Daca te accept iti va arata, daca nu, nu vei primi nici o alta confirmare.

| Mercurio10 explică (pentru DevidALex):

Stiu asta. Iti spun eu sigur ca nu a refuzat. Eu vreau sa stiu cum fac sa ii apara iar cererea mea? Sa o vada adica. Ca la mine apare Friend request sent.

| DevidALex a răspuns (pentru Mercurio10):

Deci nu tine de tine deloc,Ori a uitat sa ii faca ceva,si a ramas in standby la notificari,si cand te loghezi,ii apare rosu ala din nou sau cererea propiu-zisa,Ori a dat not now,si a va intrea la un fel de followers,si persoana poate sa te accepte mai tarziu.
Ce poti sa faci e,sa ii trimiti un mesaj,chiar daca nu il/o ai in lista,poti,si asa poate ea/el sa verifice daca i-a venit cererea sau nu,si poate sa te confirme.
Deci daca nu a refuzat ( Not now ), A uitat sa iti dea accept si ii va aparea cererea de fiecare data cand da log in,Poate sa fie ceva bai sa nu-i arate cererea ta si de la facebook,au foarte multi useri,asa ca cel mai bine trimite-i un mesaj privat, si da-i cancel la freind request, si mai incearca odata, intre timp si intreab-o/al daca ti-a primit cererea, nu e nici o rusine.