| anonim_4396 a întrebat:

Am un caine ciobanesc, dar nu e asa rau si legat nu sta deloc, nu suporta:" ce pot sa fac ca sa il mai inraiesc de latrat latra dar mai iese pe drum si s-a invatat cu lumea.

2 răspunsuri:
| psica a răspuns:

Trebuia de mic..sa.l faci rau! Acum daca e mare.n-ai ce sa-i mai faci!

| LarysaLarisa a răspuns:

Pai daca nu suporta in legat... exista zgarda cu tepi ( nu te speria tepii doar o sal deranjeze putin nu il raneste, si daca iei zgarda cand eu pun pune-i cu tepii insre gat) Deci iai o zgarda dinaia si cand il legi il legi cu zgarda aia.
Stiu asta pentru ca am avut o prietena care avea tot un ciobanesc si avea aceeasi situatie... Sper ca ti-am fost de ajutor!