| Andrei6814 a întrebat:

Am un calculator si diskul local (C) este full. Vreau sa mai sterg ceva dar cand apas pe delete imi da variantele: TRY AGAIN si CANCEL.Si nu pot sa sterg. Ajutati-ma va rog, cum pot sterge casa fie disk-ul local (c) sa fie plin doar pana la jumatate? Help my.Dau funda celui mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Deschide "Task Manager" (clic dreapta pe bara de activități) și închide toate aplicațiile ce ar putea folosi respectivele fișierele. Dezinstalează programele pe care nu le mai folosești.

| theodorafemme2001 a răspuns:

In C, de obicei se afla programele calculatorului. eu zic sa nu te apuci tu sa stergi de capul tau caci poti da sistemul peste cap. Mai bine roaga un sprecialist sa te ajute!

| TziGniTuu a răspuns:

Inseamna ca stergi ceva ce nu ar trebui sters sau inca este rulat de programe... Incearca sa dai un rr la pc si sa stergi daca nici asa nu merge sters fisierul dorit parerea mea este sa te duci in Control Panel / Addand remove programs si sa iti mai dezinstalezi din jocuri/programe care nu le mai folosesti