| anonim_4396 a întrebat:

Am un pistol airsoft beretta m9, cal 6. E posibil sa introduc gaz metan de la o butelie cu ajutorul unei diuze speciale ( adaptor ). Exista asa ceva?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu ai un pistol si habar n-ai cum functioneaza! Cum, naiba, sa pui gaz metan? Ala iti explodeaza in mana la primul foc! Iar explozia ar fi destul de puternica incat sa ramai fara mana si fara jumatate din fata!

| Bizon95 a răspuns:

Si apoi (presiune si alte alea) face o scanteie, si BUBUIE, si ramai fara mana... CEL PUTIN!

TU CREZI CA **DEGEABA** PUN EI CO2, adica dioxid de carbon care e practic GAZ DEJA ARS, DECI NU MAI ARE CUM SA ARDA... DIN NOU?!?

iar tu vrei sa pui gaz metan... de ce nu pui direct explozibil, sa fii sigur de treaba?

| mudokins78 a răspuns:

Nu face tampenii din astea!
niciodata nu o sa introduci tu prin nu stiu ce metoda PSI corespunzator!
Sa golit?, ..pa.