| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung corby si pe ecran sus in stanga imi apare un G albastru cu alb. ce pot sa fac sa scap de el?

10 răspunsuri:
| Ruxiii a răspuns:

E semnalul de 3G happy. Nu cred ca poti sa scapi de el big grin.

| blablablaa a răspuns:

Eu vreau sa scap de el.ca pe tel. nu am net

| asdD a răspuns:

Off alai ca ai netu sau punctul G dar eu cred ca e de la net ca asa imi apale si mie pe samsung! da-mi te ro si fundita plss

| ZambescSiGata a răspuns:

Puntcul din stanga, respectiv G de culoare albastra vine de la googlehappy. asta inseamna ca internetul pe telefon functioneaza! Fundita?happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acela ii punctul G... ce chiar nu iti da in cap ce este?
happy happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E de la net ai activat setarile automate.trebuiesc dezactivate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce imi apare semnul E pe telefon sus pe ecran happyce este?

| stefangs a răspuns:

Nu se poate

| InGERfaraNOr a răspuns:

Eu am Nokia mi se intampla la fel dar mi-am dat seama cum sal scoti.nu stiu daca unele setari ale tale sunt ca ale mele deoarece cum am mai spus eu am Nokia x3 iar tu Samsung corby dar incearca.intra in setari, intra la conectivitate, intra la pachete de date si este ceva gen conexiune pachete de date sunt doua variante: alegi online mereu si iti apare G sau alegi : cand e nevoie si ii dispare G. funda?

| Ale_Stefania_1999 a răspuns:

Hei si mie imi apar un G taiat dar de ce?