| 4ndr33y a întrebat:

Am un stick Kingston DataTraveler G3 de 16 GB si merge ingrozitor de incet scrie cu 3MB/s si citeste cu 7 mb/s indiferent de File format (ntfs, fat, fat32 exfat), imi vine sa il sparg cu ciocanul. Stiti vreo solutie, firmware update?

1 răspuns:
| introduaicinumele a răspuns:

Eu am un G2 de 16 Gb si scrie/citeste cu ~21mb/s. G3-ul ar trebui sa fie mai rapid, teoretic cel putin.

Incearca sa-i dai o formatare full (debifeaza "Quick format"). Daca tot la fel, este ceva in neregula cu el, ori garantie, ori cauti pe site-ul producatorului tool-uri.

PS: incearca sa-l conectezi in alt port USB, sau pe alt PC si apoi iti dai seama daca are ceva sau nu.