| dyanamarya a întrebat:

Am un stilou care de la un timp nu mai scrie ca inainte! cand scriu cerneala e stearsa, mai inchisa! am auzit ca s-ar putea sa mearga daca il las in apa cu spirt. Ce ziceti?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Depinde de calitatea lui. Mai bine, încearcă să-ți achiziționezi unul nou. Acesta și-a făcut "datoria".winking

| Mihaela1964 a răspuns:

Posibil sa se fi infundat capilarul care trage cerneala din revervor.Incearca sa-l speli cu apa calduta, il scuturi bine si-l pui in spirt medicinal, tine-l 2-3 ore, clateste-l iar, lasa-l sa se usuce si reincarca-l cu cerneala.