| qweasdzxc a întrebat:

Am vazut mai demult pe youtube cred, un filmulet in care, un barbat, realiza din hartie diferite obiecte (ex.: a indoit fiecare foaie dintr-o revista si a construit un suport pentru alte reviste; a taiat o hartie si a bagat o sticla in ea si a transformat-o in vaza pentru flori) Stie cineva despre ce este vorba? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu stiu. Dar iti ofer un link cu experimente hazlii si interesante.
http://www.hazdenecaz.ro/......ete-2.html

| Alexstrasza a răspuns:

Cel mai probabil, ceea ce descrii tu se numeste origami, am facut si eu candva o carticica mica, un iepure gonflabil si un fluturas big grin