| anonim_9676 a întrebat:

Am vazut un calculator care vreau sa il cumpar, as vrea sa stiu daca merita spuneti-va si voi parerea, are 2gb rami; placa video nvidia GT9600; placa baza asus p5kpl motherboard.DDR2.300GB hard si cam atat am tinut minte costa 10 milioane (lei vechi), multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| iulyan a răspuns:

Pai chestia ar fi mai intai cu ramii.deja sunt calculatoare care suporta DDR3 si costa sub 15 mil.placa video ii buna, te poti juca jocuri medii spre mari fara probleme.HDD ii bun mai ales daca ii de 7200 RPM. dar nu ai mentionat nimic de procesor. ii destul de important sa stii:). sunt bune si memoriil tip ddr2 numai ca daca ai multe programe o sa simti oleaca ca incetineste:). totusi uite un PC de pe cel.ro care costa 1400 de lei si mi se pare foarte bun:D

http://www. cel.ro/calculatoare-desktop/calculator-diaxxa-7-intel-core-2-duo-core-2. 93ghz-2gb-ddr2-500gb-l/

2 răspunsuri:
| Neghinitza_8409 a răspuns:

Eu mi-am luat de pe emag.ro un pc doar din piese...cu mai putin de 16 milioane cuprocesor intel core 2 quad 2. 5GHz 4 gb ram placa video 1gb hdd 500 GB placa de baza care sa corespunda. parerea mea e ca asta al meu e destul de bun...

| tremurici a răspuns:

Placa video...cati mb? procesor? foarte important procesorul pentru ca e cel imi scump din componente...ca s aiti explic procesorul intel core i7 e vreo 10 milioanehappy