| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca sterg monitorul cu servetele umede?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Șervețelele umede au o substanță uleioasă și rămân urme. Șterge-l cu șervețele normale, dar umezite cu soluție de spălat geamuri, apoi cu șervețele uscate.

8 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Da, servetelele alea au si ceva glicerina in ele, sa nu usuce pielea, si se imbacseste ecranul de nu-i mai scoti fata. si spray-urile alea speciale de monitoare/tv imbacsesc din pacate, cu spirt il cureti cel mai bine, dar sa fie inchis monitorul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde,lcd sau crt? La crt nu are nimic, lcd nu stiu ce sa zic...

| bmerry a răspuns:

Da,are. O sa ramana urme urate si o sa fie lipicios. Incearca cu alcool happy

| pafpap a răspuns:

Da,dupa 2-3 spalari isi pierde luciul sticlei, de preferabil ar fi cu saliva

| TePupiic a răspuns:

Si eu l-am sters cu servetele umede... Nu s-a intamplat nimic dar exista o solutie speciala.

| ciolpi a răspuns:

Nu are nimic dar dupa ce l-ai sters cu servetele umede sterge si cu servetele normale sa nu ramana lichid pe monitor si sa se usuce...

| ciolpi a răspuns:

Fii atent cum ar fi cel mai bine prima data dai cu servetele umede dupa care il stergi putin cu un servetel uscat apoi dai cu solutie de spalat geamuri pe un servetel si il speli bine bine montorul dupa care mai stergi o data cu servetel uscat si o sa scapi de toate petele