| Kitty a întrebat:

Ari citit cartea "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi" scrisa de Camil Petrescu? Este faina?

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Am citit-o si mi-a cazut si la bacalaureat scris. E foarte interesanta. E vorba de drama intelectualului si romanul e structurat in doua parti: "Istoria geloziei lui Stefan Gheorghidiu" si "Un jurnal de Campanie".

12 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Drept să-ţi spun, mie mi-a plăcut mai mult Patul lui Procust, de acelaşi autor

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Am citit cartea, e foarte buna, am vazut si filmul.

| Victoria a răspuns:

Am citit-o. Mi-a placut mai mult partea cu povestea de dragoste, dar si cea in care este relatat razboiul este foarte bine realizata.

| Alina a răspuns:

Eu am citit-o si mi-a placut foarte mult...acum depinde si de gusturi...happy

| alexa a răspuns:

Da eu am citit. o mai mult de nevoie
dar de la primele pagini este destul de interesanta.mai ales iubirea dintre ela si gheorghidiu sa vezi prin cate trece el in razboi si apoi reintalnirea... e destul de faina. mie una mi. a placut si de obicei nu citescbig grin

| Marii a răspuns:

Am ajuns aproape la mijlocul cartii si imi place foarte mult. happy

| marsy a răspuns:

Nu am citit-o. DAR. am inteles ca face sa o citesti. e interesanta!
Citeva prietene a citit-o! Apoi. poate depinde si de gustul fiecarui! Nu ar strica sa o citesti! :*

| powergirl a răspuns:

Ad e frumoasa am citit-o cu vreo 3 ani in urma e faina nu spun ce e in ea sa se fac sa citesti si tu ca crede-ma ca merita

| Black a răspuns:

Eu trebuie sa o citesc luna viitoare pentru scoala laughing gusturile nu se discuta... stii cum e happy Diriginta a zis ca e plictisitoare dar trebuie sa o citim pentu ca avem nevoie de ea si bla bla... iar un prieten de al meu a citit-o si nu i-a placut happy

| thealc a răspuns:

Da. apropo ce catea(in calduri) este ela. colegu de banca spunea ca ar bate.o.hahaha

| poesia a răspuns:

Da e foarte frumoasa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dalove struck
capitolul trei este de exceptielove struck