| DjGirl a întrebat:

As dori daca se poate sa-mi spuneti si mie ce carti as putea sa citesc intratat incat sa contina aventura, drama si dragoste?

1 răspuns:
| madu1295 a răspuns:

Aventură-Karl May-Winnetou,Old Surehand,Comoara din lacul de argint, Testamentul incaşului, Fenimore Cooper-Ultimul mohican, Al. Dumas-Cei trei muşchetari, După 20 de ani,Cei patruzeci şi cinci,Doamna de Monsoreau,Regina Margot,Paul Feval-Cocoşatul, Paul Feval-fiul-Fiul lui d´Artagnan,Teophile Gautiere-Căpitanul Fracsse,Mayne Reid-Călăreţul fără cap,Ioan Dan-Cavalerii,Taina cavalerilor,Cavalerii Ordinului Basarab,Curierul secret,Valentin Gustav-Insula robilor,Mark Twain-Aventurile lui Tom Sawyer,Aventurile lui Huckleberry Finn,Prinţ şi cerşetor,Charles Dickens-David Copperfield,H G Welles -Omul invizibil,R L Stevenson-Insula comorii,ori,dacă vrei ceva mai nou,Orson Scott Card-Jocul lui Ender,CS Lewis -Cronicile din Narnia,Anna Dale -Şoptindu-le vrăjitoarelor,Gary Kilworth-Attica,Katherine Paterson-Punte spre Terabithia,Carl Hiaasen-Bufniţa,Louis Sachar-Secretul din Lacul Verde,Angie Sage-seria Septimus Heap,Sophie Audoin-Mamikonian-seria Tara Duncan,Alan Gibbons-trilogia Legendeer,V M Jones-seria Karazan,PC Cast-seria Casa Nopţii, Melissa Marr-Fascinaţie, Richelle Mead-Academia vampirilor