| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

As dori sa fiu voluntar. adica sa ma inscriu la ceva gen... sa ajut batrani care nu au pe nimeni. sa ajut copii cu anumite probleme ceva gen crucea rosie. nu stiu. aveti ceva informati? sau alte ideei? pentru a ajuta?

6 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Te poti interesa direct la Crucea Rosie... Chiar daca ei nu fac s-ar putea sa stie care sunt Asociatiile si sa te indrume mai departe. La Crucea Rosie se faceau si cursuri de prim ajutor... stiu ca o prietena s-a dus si a urmat aceste cursuri.

| andreutz a răspuns:

Cred ca era o idee buna sa ne zici de unde esti...pentru ca daca esti din oradea de exemplu nu cred ca iti convine sa activezi la o fundatie din constanta big grin

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Intreaba la Directia de asistenta sociala a primariei orasului tau, si vezi daca orasul are vreun site sau daca vreun ONG a facut asa ceva, si te orientezi in consecinta!

| mioara a răspuns:

Incearca la Fundatia mereu aproape/antena1

| gabriellas a răspuns:

Incearca la primarie (asistenta sociala) sau la directia de protectie a copilului din orasul in care locuiesti