| Asasinnnn a întrebat:

As vrea sa joc si eu carti cu niste priereni si nu stiu alte jocuri in afara de macao imi spuneti alte jocuri si cum se joaca.Cine are cele mai multe ii dau funda plizzz hai repede

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Blackjack si Poker, poti cauta pe Google, in mai putin de 5 min inveti sa le joci pe ambele. Si poti face derivate din ele, Blackjack si Poker pe dezbracate, ok, daca joci cu o fata desigur laughing

5 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Popa prostu, poker, solitaire

| GoguStrigoi a răspuns:

Macao, Poker, Septica, Trombon, MachuPichu, Razboi...

| strawberry03 a răspuns:

Joaca "Minti"...jocul se poate juca in maxim 3 persoane: se impart toate cartile apoi fiecare si le sorteaza dupa culori (toate cartile de romb, toate de inima, cruce si frunza) primul care da va pune o carte pe spate pentru a nu se vedea si spune una din cele 4 culori (care ar fi trebuit sa o dea) ceilalti jucatori vor da si ei cate o carte mai departe de aceeasi culoare de ex: romb voi puteti da si alte carti dar trebuie sa spuneti romb iar cand jucatorul nr 1, 2 sau3 ii spune unui alt jucator dupa ce a dat o carte minti, acel jucatorul caruia i s1a spus asta va trebui sa intoarca acea carte pe dos pentru a se vedea daca este intr`adevar romb. daca de exemplu este inima jucatorul care a fost prins ia toate cartile de jos iar daca este romb celalalt jucator va lua cartile dupa asta se ince din nou cu cate carte fiecare pe rand dar de la cel care nu a luat cartile adica jcat. nr1 da o carte, juc. nr2 spune "minti" juc. nr1 intoarce cartea care este de frunza, jucat. nr. 2 ia cartile iar juc. nr1 incepe el cu alta culoare, castiga cel care a terminat primul cartile dar daca mai sunt 2 jucatori ei pot continua. Sper ca ai inteles ceva, iar daca nu mai pot sa iti spun si alte jocuri prin mesaj

| Ella98 a răspuns:

Razboi; kentz; septica; popa prostu;

| rakebackace a răspuns:

Daca ai bani sa cumperi, sau alternativ poti sa intrebi un prieten daca are set de jetoane pentru poker. Puteti sa jucati pe porunci, sa faceti campionat sau pur si simplu pentru competitie... da trebuie set de jetoane