| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

As vrea sa merg la iarna la munte pentru ca nu am mai fost niciodata in România si as dori sa imi spuneti unde e mai frumos?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In multe locuri e frumos.

Valea Prahovei Sinaia, Predeal, Busteni dar aici te vei lovi de aglomeratie mare

Poiana Brasov daca te tin buzunarele

Zona Bran Moeciu Fundata e foarte frumoasa

Zona de nord a Moldovei, Gura Humorului, Campulung, Vatra Dornei.

Maramuresul, Borsa, Cavnic

Apusenii...

Eu as alege nordul Moldovei

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Mai usor cu Valea Prahovei, ca e dezastru pe acolo. In general inca mai sunt zone non-kitsch pe ici-colo, dar unde merge toata lumea si s-a construit in nestire de multe ori dai cit nu face sau dai putin dar stai si te uiti pe pereti ca nu ai ce face/unde merge. https://www.zoso.ro/articole/turism/

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De aia i am zis ca as alege nordul Moldovei

| sonya a răspuns (pentru suntserios):

Nu uita si de Semenic sau de Parang, Arieseni. Acum depinde de unde pleaca.

| suntserios a răspuns (pentru sonya):

Am pus acolo si Apusenii

| sonya a răspuns (pentru suntserios):

Nu i-am observat in lista, scuze.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In Brasov e cel mai bine.

| sierra1 a răspuns:

La schi sau doar așa ca turist de iarnă? De unde ești?

| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru sierra1):

Doar sa vizitez, sa fotografiez locurile

| suntserios a răspuns (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

Atunci mai bine evita Valea Prahovei daca vrei sa mergi in momente precum Craciun, Anul Nou, 1 dec. O sa fie o aglomeratie scarboasa