| asdasdasdasdfg a întrebat:

As vrea sa merg maine sa vad Babele, Sfinxul, Omul si Crucea, cascada. Nu am fost niciodata si as vrea sa le vad big grin. Vreau sa stau doar o zi, sa plec dimineata in jur de 7-8 si sa vin seara la 6-7.
Sunt din Ploiesti, si as vrea sa stiu de unde as putea lua trenul sa vizitez aceste locuri, din ce gara si unde sa cobor? big grin
Si as mai vrea sa stiu ce obiectiv turistic este primul pe care il pot vizita?
FUNDA!
Multumesc anticipat! >:

1 răspuns:
| mimi8880 a răspuns:

Nu o sa ai timp daca mergi pe jos, doar daca iei telecabina.
Gara de Vest sau microbuzele de la Nord, de la Mc.
La cascada ma duc maine, restul data viitoare.
De la Silva (hotel) pana la Cascada faci aproximativ 1, 15-1, 30 pe jos.