| Silwian37 a întrebat:

As vrea sa plec la munte! Dar n-am cu cine! Oare e ceva aiurea daca plec singur?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Pe munte nu se pleaca niciodata singur. Ori iti cauti cativa prieteni cu care sa mergi, ori stai acasa. Daca mergi pe munte si te accidentezi si nu ai cum sa suni la 112, ce faci? Cu prietenii e altceva. Poti sa ai incredere ca te ajuta in cazul unui pericol, plus ca daca sunt portiuni unde traseul merge prin padure, e bine sa fiti mai multi, sa se auda zgomote ca sa speriati animalele salbatice si sa nu existe riscul unui atac din partea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am mers singura intr-o excursie. N-a fost rau.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Nu, te poți duce de unul singur, poate pe drum o să-ți faci prieteni noi, doar că o să ai mici probleme din cauza pandemiei.

| Silwian37 explică (pentru RazvanLegendaVie):

Ce fel de probleme din cauza pandemiei?

| darrio2007 a răspuns (pentru Silwian37):

Stai linistit, am fost de trei ori la munte(Bușteni) de cand cu pandemia. Daca respecti regulile, nu se intampla nimic.

| LilWatamaloon a răspuns:

Nu e nici o problema daca alegi sa mergi singur la munte, iti poti face noi prieteni acolo sau pe traseu, dar in perioada asta de pandemie, ai grija, poarta o masca si sa ai intotdeauna la tine un gel antibacterian. Take care!