| HelpMePlss a întrebat:

As vrea sa va intreb ce parere aveti despre desenele de pe Jetix si Cartoon Network? Nu va e dor de adevaratele desene nu cele din ziua de azi cu multa violenta grafica de tot nimicul culori cat mai inchise si desenele "animate" care nu sunt de fapt animate stiti voi alea reale precum Hannah Montana, H2o Power rangers etc, nu va-ti saturat de ele? Nu v-ar placea sa facem o petitie anti desene violente? Spuneti-va parerea!

Răspuns Câştigător
| RetroX a răspuns:

Ce tare! chiar in seara asta ma uitam pe youtube la filmulete cu desene animate din anii 80 si observam ca sunt cu mult peste ce se difuzeaza azi.
sunt total de acord cu tine. violenta nu are ce cauta in desenele animate!

26 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Minimax transmite desene mai pasnice, mai naive.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pot spune ca am o colectie de peste 200 GB de desene animate buna, vechi, asa cum erau odata pe Cartoon Network si pe TVR 1!
In ziua de azi is numai prostii...

| fluturas a răspuns:

Nu prea ma uit la desene :p

dar mi-e dor de cele animate, tom si gerry, pinokio si mai erau multe faine, dar acum nu le mai da
si cele cu power rangers mi se par foarte aiurea :p :-&
kiss

| carminaburana43 a răspuns:

Cum nu... dar ce sa facem nu exista un site pe care poti vota ce desene sa puna si ce nu...nu stiu chiar vor sa educe copiii de mici sa le placa ce e mai putin placut si bun in viata sa le puna in tema cu realitati dure?

| xibalba a răspuns:

Pai, da, intr`adevar, au o influenta negativa desenele actuale prin faptul ca violenta este prezenta, dar nu numai in desenele animate, ci si in jocurile pe care copiii le joaca la calculator. Poate ca parinti ar trebui sa supravegheze copilul, dar cum sunt parintii prea ocupati sa faca asta... ma indoiesc. Nu stiu cine ne-ar asculta daca am face o petitie anti desene violente. Cred ca solutia e sa ii urmarim pe cei mici si sa ii punem sa vizioneze desene animate frumoase, educative, fie ca le luam de pe youtube (recunosc, si eu ma mai uit acolo cand imi e dor sa imi aduc aminte de vremurile bunebig grin).

| Elly4all a răspuns:

Pai daca as accepta aceasta petitie ar insemna ca nici naruto nu ar mai fi difuzat iar mie imi place ff mult este singurul desen care pot sa spun m'a marcat.si imi plac intr-adevar cele vechi mai ales eek the cat.

| Bianca_4346 a răspuns:

Imi placeau cele vechi...si mi-as dori sa le vad iar...the tick, piratul jack cel teribil.erau mmlte desene.acum nu imi mai aduc aminte...de cand au aparut ciudateniile astea...Verisorul meu a devenit foarte violent la cei 4 ani ai lui...se uita prea mult la power rangers... Ce putem face acum?

| DeMentaa a răspuns:

Nuuuu eu sunt copil am 12 ani si ma uit la toate desenele nu vreti sa faceti o petitie anti minimax desenele alea sunt de ****

| eek a răspuns:

Sigurele desene care imi plac in prezent.sunt phineas si ferb.chowder.ce i cu andy...kid vs.cat
cat despre cele vechi adoram desenul EEK the cat. tom&jerry. si lonney toons

| zuzumic a răspuns:

Mie imi placea Familia Jetzan ( erau inainte pe cartoon networc, erau acele desene in care era prezentata lumea in viitor cand oamenii zboara cu masinute zburatoare si totul era robotizat ) imi placea familia flinston dar nici pe alea nu le mai da acum, tom si jery, lumea lui Louy, printesa sisi, sailar moon, POPEI MARINARUL ( nici nuimi amintesc de cand nu am mai vazut desenul asta )si ar mai fi de enumerat dar din pacate le enumar degeaba kaci daca pui un copil din generatia Cantar straid sau cum ii zice la jocu ala sa se uite la familia jetzan adoarme... k kik astea nu sunt desene sad

| zuzumic a răspuns:

Mie nu imi placa apsolut deloc Power rangers SI da daca e sa se faca o petitie de genu eu semnez ..pentru ca nu vreau ca atunci cand voia vea un copil sa se uite numai la tampenii

| i.love.me a răspuns:

Sper ca nu tear supara sa dau mesajul mai departe...cine stie cine se ofera sa ne ajute mai multe persoane... vrei?

| HelpMePlss explică:

Pai exista o petitie in care vrem sa aducem Boomerang-ul pentru toata lumea nu doar pentru cei abonati, iar daca vrei poti sa te semnezi aici http://www.petitieonline.ro/......44053.html

| gerasaslan a răspuns:

Erau mai frumoase desenele vechi de pe FoxKids si vechiul Cartoon network insa nu ii putem influenta sa le bage din nou. imi placea mult Viata cu Louie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-am saturat de cele mentionate de tine pentru ca nici macar nu le urmaresc laughing

eu ma uit la Tom si Jerry, pe Boomerang, zilnic, de la 4 dupa amiaza si seara de la 21:25.Si rar de ton la Looney Tunes si The Flinstones

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cele din trecut vor rămâne întradevăr pe drept cuvânt, desene animate pentru copii!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei numai desene din alea vechi, atunci aboneazate la opc si o sa ai un canal pe nume Boomerang. O sa te saturi de desene din alea de care spui tu ca sunt multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi placea top cat si pisicile familia flinstone mi multe altele. daca faci o petitzie semnez cu mare placere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voteaza pentru introducerea boomerang in grila de programe
http://www.petitieonline.ro/petitie-p46844053.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai dreptate. SI eu ce m-as uita acum la Viata Cu Louie, Viata Lui Bobby, Petter Pan, Inspector Gadget etc. :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as fi de acord cu petitie ...pentru desenele familia jetzan familia flinstoun tom si jerry erau multe...acum ce e frumos tom si jerry dimineata phineas si ferb si cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Looey tunes quick mc graw jetsons yogi bear clue club scooby-doo show si alte desene

| mystiqreign a răspuns:

Mie una intr-adevar imi este dor de ele.
Adevaratele desene sunt cu mult mai diferite decat cele produse pe banda in ziua de azi. Sunt ciudate, personajele sunt urate, tot felul de scalambaieli fara nici o noima, care nu stiu nimic in afara de puteri supranaturale sau cum ai spus tu, promoveaza violenta la greu.
Atunci, daca in ziua de azi se fac astfel de "desene", oare de ce ne mai miram ca tinerii din ziua de azi incep de la varste fragede sa fure si sa dea in cap pentru cateva milioane?
Trist dar adevarat...

| laur_9916 a răspuns:

Cel mai mult mi-e dor de Viata cu Louie, chiar daca si acum stiu toate episoadele pe de rost happy Sunt o gramada de desene care imi placeau: 2 stupid dogs, the jetsons, the flinstones, top cat, johnny bravo etc etc. Pana in urma cu vreo 2 ani chiar ma mai uitam la desene, dar acum nu mai imi place nimic din ce e la tv sad

| rainbowkid a răspuns:

Mie imi e dor de desenele cu louie, de desenele cu familia tofu, de desenele animate care te faceau sa te simti copil si care te invatau sa pretuiesti binele fara batai si violenta.

| byb a răspuns:

. Eu imi doresc foarte mult sa se difuzezee din nou desenele : Curaj, caine fricos, Wunch Punch, Jim Booton, Tom&Jerry, si toate desenelee vechi.Desenelee din ziua de azi sunt o Prostiee`! imi place dect tonguehineas si Ferb