| mydarkestdays a întrebat:

Ati citit cartea "hotul de carti"? cum vi s-a parut? ca am auzit k e destul de buna si as vrea s-o cumpar.

2 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

"Hotul de carti" de Markus Zusak este o carte extraordinara. Vei descoperi cuvinte pictate, decoruri şi descrieri redate prin asocieri inedite de sensuri, iar "Jurnalul Morţii" va reprezenta esenţa însăşi a întregului roman.
Citeste recenzia de aici: http://www.cartidecitit.ro/......rkus-Zusak si mai ales citeste cartea. Nu vei regreta! Lectura placuta!

| maria25 a răspuns:

Buna, cartea este excelenta! Eu am citit-o si am recomandat-o tuturor. Si e un cadou excelent.