.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a întrebat:

Ati cumparat artificii(petarde; rachete; albinute etc.) pentru Revelion? eu am cumparat(din Europa) dar mi s-au parut extrem de scumpe fata de anii precedenti. care sunt artificiile interzise?(scuze ca am pus 2 intrebari)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PETARDE, RACHETE
stefania@libyamail.net

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

artificiile interzise sunt petardele cele cu 1 fost cau 3 focuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cumparat artificii si mi s-au parut si mie foarte scumpe.Am fost foarte dezamagita cand le-am dat drmul...la cat erau de scumpe, ma asteptam sa fie si spectaculoase...cat de cat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate anul acesta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate anul acesta sunt interzise

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci teoretic, ar fi interzise cele cu mai mult de 3 g de explozivil (Clasele I, II, III, T1, T2.), Practic, (Petardele, rachetele, acele tevi, si lumini colorate, si multe alte artificii sunt legale). Media infloreste mult treaba, ca sa stiti, ele se vand, nu pot spune locurile pentru a prodeja persoanele care le vand, fie legal fie ilegal. vreti detalii id mess ( deejayace_live ). Problema sta in felul urmator, cica de la 3 luni la 6 ani, deja imi vine sa rad, am prieten care a vandut si la prins, 7 milioane amenda. deci minciuni din media. (Sunt student la jurnalism si stiu ce inseamna media). Va asteptam sa cumparati, folositi de revelion, cu atentie, daca va fi vreun caz de amenda sau altceva injurati-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cumparat artificii de toate modelele si petarde cu 1, 3 si 5 focuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca mai tine cineva cont daca sunt inerzise la noi te roaga pe strada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai toate sunt interzise dar cine mai tine seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar am eu mai eftine cine vrea sa cumpere

| mosora2002 a răspuns:

Uite exista mai multte clase clasa 1 clasa 2 clasa 3 dintre care clasa 2 si 3 au voie doar ceice se ocupa cu asa ceva. pe majoritatea artificilor scrie clasa dardeobicei cele ce se ridica de la sol nu sunt permise oamenilor de rand si de petarde nici nu mai vorbesc

| andrei14_5847 a răspuns:

Da cu caruta