| anonim_4396 a întrebat:

Ati gasit vreodata un trifoi cu 4 foi? Cat de mult ati cautat? V-a adus noroc?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In copilarie am gasit multe cu 4 foi, dar am gasit 2 si cu 5 foi, precum si unul cu 6 foi.
Am avut norocul sa le gasesc.
Cand le-am gasit, am fost foarte bucuros si le-am pus la uscat /presat in cate o carte. Acum nu mai stiu in care carti le-am pus, nici unde mai sunt acele carti de copii. sad

| RKBlue a răspuns:

Niciodata n-am gasit unul...
In schimb mama mea gaseste mereu vara...Ii vede de la 2 metri...
Noroc nu aduc, sunt sigur, dar sunt draguti dupa ce i-ai pus la presat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, am si acum in curte. N-am cautat, am dat peste el fara sa vreau. Nu, nu mi-a adus noroc. Asta e o supersitie idioata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iar o luam de la capat, cei care aveti ceva rau de spus cred ca o sa-mi umplu lista de ignore cu voi nu stiu cat va duce, pentru ca ma enervez eu sa vad asemenea limbaj. E pur si simplu un subiect de discutie, dar voi faceti numai razboi cu insulte si cuvinte urate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am gasit, nu stau eu sa caut trifoihee hee l-am gasit fara sa vreau, dar chiar și dacă cautam am vazut câțiva cu 4 foi, deci oricum îi găseam.
Nu, nu mi-a adus noroc, sa zic ca mi-a adus noroc cum aduce ghinionul dacă treci pe sub scara laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

*mi-a adus norocul

| Nume6 a răspuns:

Nu cred în așa ceva...sunt doar superstiţii, norocul ţi-l faci cu mâna ta și bineînţeles mai are o parte de acţiune și soarta sau viaţa. Eu știu, poate și Dumnezeu...

| Paula2018 a răspuns:

Eu nu am gasit niciodata, sotul meu il vede de la 2 metrii. Soacra mea mi-a spus ca a gasit cand a fost insarcinata cu el. Nu stiu daca neaparat ai noroc, bine, eu ma bucur cand primesc unul... cred ca depinde de cat crezi tu, subconstientul tau lucreaza.

| ACTH a răspuns:

Oho, si de cate ori. numai pe burning hot, pe rolele 2 3 si 4

| pombar a răspuns:

Am gasit unul cand aveam vreo 14 ani si de fapt m-a gasit el pe mine.

| stefan4747 a răspuns:

Nu am gasit pana acum laughing))