| Danilaescu a întrebat:

Atunci cand sun pe un numar orange romanesc cu serviciul roaming activat, persoana pe care o sun, alfandu'se in alta tara(exemplu, Franta), eu, cel care sun, cat mi se ia din credit/abonament? E acelasi tarif ca si cand ai vorbi in romania sau se ia mai mult? Dupa cum stiu, se ia si din creditul personei sunate.Multumesc,funda.

1 răspuns:
| Dudus a răspuns:

Am avut si eu aceasta nelamurire acum ceva timp si am inteles ca se taxeaza la fel ca in Romaia apelurile. fuda?