| Florin_George_1994 a întrebat:

Aveti idee cam cati bani mi-ar trebui sa locuiesc o saptamana in Londra? Vreau sa merg in vara in vacanta, deci e ceva pentru distractie. Ca si cum as merge la mare la Mamaia, Venus, Eforie Nord etc.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi fă și tu socoteala: cazare - cam 70 Ł pe noapte; măncare, vreo 20 sau chair mai multe Ł pe zi. Mai pui vreo 10 de transport în comun (Oyster sau Travel card). Multe muzee sunt gratis, dar sunt și destule cu plată - recomand London Pass. În funcție de durata pentru care-l iei, poate și ăsta să sară de 50 Ł. Dacă vrei să mergi prin cluburi și pub-uri, mai pui ceva Ł de-o parte, că nu-s deloc ieftine!
Nu rata o croazieră pe Tamisa (inclusă pe London Pass) și o tură în London Eye. De asemeni, o raită pe la Turnul Londrei e un „must do". Mai departe, depinde cam de fiecare.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Minim: 3000 lire sterline
maxim fără număr

| Larisa_Andreea_1997 a răspuns:

Tiar trebui cam 3 mii de euro deci e cam costos