| robert1999rob a întrebat:

Azi as vrea sa va antreb ceva tocmai mi-am luat papagalii si sunt foarte draguti as vrea sa va antreb ce jucarii ar trebui sa le iau pentru cusca? ce cusca ar trebui sa le iau mica medie sau mare?
si nisipul acela de unde se ia si unde al pot dezimfecta? a da pe baiat al cheama Snowy si pe fata... e bine nu am gasit ma puteti ajuta la un nume mai frumos? (este de culoarea alba toata )pS as vrea sfaturi din propria voastra experienta nu de pe net mersi mult fundabig grin

1 răspuns:
| ihelpedyou a răspuns:

Pai eu am 2 papagali 2 baietei si au o cusca mare( se plimba prin toata cusca). Daca tot ai luat ia-le una mare sa aiba spatiu. Cat de jucarii, uite cateva sugestii :
oglinda
un papagal de plastic fals
2 leagane ( unul pentru fiecare)
o roata
clopotei
cadita
Sunt multe jucarii de papagali du-te la un magazin de genul si vei gasi...
Nisipul este deja dezinfectat( este nisip de ocean combinat cu alte chestii ) si ajuta la digestie. Tot asa il gasesti la magazine pentru animale.
Nume... Bia, Mady, Koko, Dixie nu conteaza neaparat culoarea.
Sper ca te-am ajutat:d