| sam a întrebat:

A fost cineva in Turcia cu un alt mijloc de transport decat avionul?
cat a costat si cat a durat?

multumesc happy

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu am fost doar cu avionul.
Dar am cunoscut acolo niste nemti care venisera in Ankara cu trenul tocmai din... Berlin!
Era un tren de ala care merge noaptea si stationeaza ziua in cate un oras mare al fiecarei tari, in cazul Romaniei, la Brasov. Din cate ziceau BV-Istambul a fost cam 2 zile, apoi inca o zi pana la Ankara. De pret nu stiu, a fost cureducere de grup, luat dinainte si regimul ala ciudat.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, am fost eu cu autocarul. Pana la Kusadasi am facut doua zile, cu opriri la Troia si Edirne si cu somn la Gelibolu.

| alecs871 a răspuns:

Asa daca stai sa te gandesti, de la granita Romaniei pana la granita cu Turcia nu sunt mai mult de 250 de km. Acum depinde unde in Turcia vrei sa ajungi si unde stai in Romania.
Daca ai sta in Bucuresti si vrei sa ajungi la Istambul, cu masina mica nu faci mai mult de 8-10 ore maxim cu tot cu opriri.

| RainBow_2697 a răspuns:

Cu trenul.cu autocarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu autocarul din bucuresti ( dar pleaca si din multe alte orase ) se pleaca la ora 15. 00 sau 16. 00 si ajungi in istanbul in jurul orei 03. 00 dimineata. Costa cam 300 lei dus - intors/ persoana. Cu trenul : pleaca la 12. 30 din buc. si ajungi la 08. 00 dimineata. Costa cam 5oo lei/ persoana locul la cuseta

| vladvlad a răspuns:

Da am fost la Kusadasi cu masina personala. o zi si ceva. aproape 2... nu mai stiu cat a costat dar e ff stresant mai bine mergi cu avionul sau cu autocarul...