| PaulW a întrebat:

Am 2 intrebari :
1.Imi spuneti daca s-au deschis Baile Tasnad sau Tusnad din Satu Mare?
2.Si vreau sa aflu si de Strandul Felix sau Baile Felix tot din SM.
3. Daca se poate sa imi dati va rog videoclipuri sau saturi cu link in care sa arate poze si imagini cu "Baile sau Strandurile" astea.

Răspuns Câştigător
| zeenath a răspuns:

Intr-adevar sunt si Baile Tusnad care sunt in Harghita, Baile Tasnad care sunt in jud. Satu-Mare la cativa km de orasul Carei si Baile Felix din Jud Bihor, la vreo aprox 8 km de Oradea! Sunt deschise si e foarte frumos! In Felix gasesti cazare la pemsiune si la 50 ron /noapte, in Tasnad nu stiu care sunt preturile de cazare, dar banuiesc ca sunt mai ieftine sau cel putin la acelasi pret ca si cele din Felix! Biletul de intrare in bazinele din Felix e pe undeva 25-30 ron la Apollo, nu stiu daca este inclus si sezlong! Daca te intereseaza te rog sa ma contactezi, eu stau in Oradea si am relatii si la Tasnad! All the best!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de baile cu apa termala din orasul Tasnad, jud.Satu Mare si de Baile Felix, localitate in jud.Bihor, in apropiere de Oradea, tot cu apa termala. Ambele s-au deschis.
Poti cauta pe internet cu cuvintele "Baile Tasnad" si "Baile Felix" si gasesti mai multe site-uri. Am fost la ambele si mi-a placut. Numai bine!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Baile Tusnad nu sunt in Satu Mare ci in Tusnad, jud.Harghita.Iar Baile Felix sunt la 9 km de Oradea, jud. Bihor.Toate aceste bai sunt cu program nonstop, cele de la Felix sunt cu ape termale iar la Tusnad era si un strand acoperit! Dar a venit vara asa ca cred ca sunt deschise toate.

| cryna_5034 a răspuns:

Zeenath
http://www.turismbaile1mai.com/hotelulceres.html
in loc de 1 mai pui baile Felix. Gasesti informatiile e care ai nevoie. Cazare ieftina, de la casute 40lei pe noapte, pana la vile cu peste 1 mil pe noapte, depinde de pretentii. Dar la 1 mai e mai ieftina intrarea, doar 15 lei pe zi,mai bine aici, bineinteles nu lux, dar acceptabil