| pegas a întrebat:

am citit mai demult o carte dar nu imi mai amintesc autorul si nici numele cartii.Mai tin minte subiectul cartii si daca cineva stie, va rog sa-mi raspundeti. E vorba de un chirug renumit, mai invarsta, casatorit cu o tanara care era aproape de aceeasi varsta cu fata lui. Fata lui era foarte indragostita de un tanar, frumos si bogat dar care umbla cu o gasca dubioasa, bea mult si facea scandaluri peste tot.Intr-o zi baiatul ( cred ca numele incepea cu D) are un accident in apa dar chirurgul intamplator il salveaza, dar el isi pierde viata. Dupa accident, baiatul se simte vinovat si dupa un timp decide sa i-a calea medicinei.Descopera jurnalul chirurgului care era codificat si in carte la un momendat dat, autorul descrie acel scris codificat care-i foarte interesant. Spre final tin minte ca el devine medic foarte bun si se indragosteste de vaduva chirurgului, pe care cred ca o salveaza in urma unei operatii.Stiu ca nu-s multe detalii, dar cred ca e o carte mai veche, am citit-o acum vreo 12 ani, dar daca stie careva titlul sau autorul va rog sa-mi lasati un mesaj.

1 răspuns:
| BossMan a răspuns:

Chirurgul nebun