| Bleed a întrebat:

Am doua intrebari pentru cei care au citit si au vizionat trilogia "Stapanul Inelelor". Exista mari diferente intre carti si filme? V-au placut mai mult filmele, sau cartile?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Diferentele dintre carte si film sunt evidente (incepand de la Arwen care e mai frumoasa si mai simpatica in film de cat in carte, Theoden care e mai puternic in carte si pana la reactiile ciudate ale lui Aragorn din film + ca in carte exista o parte la sfarsit in care cei 4 hobbiti salveaza Comitatul de Sauron si complicii sai, mai sunt si alte diferente mari) cu toate astea insa filmul reuseste sa pastreze sufletul cartii.

Mi-a placut mai mult cartea big grin.