| PupicAndreea a întrebat:

Am hotarat cu diriginta noastara sa facem activitati intr-o saptamana din aprilie(la scoala altfel) si ne-a spus sa ne gandim la ce activitati vrem sa facem (in afara de a merge la picnic si la film).Voi aveti ceva idei?
P.S Nu mergem in excursie atunci! FUNDA! Raspundeti repede ca luni trebuie sa ii spunem.

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

1.Puteţi organiza un concurs de salată de fructe şi care iese cea mai gustoasă să primească un premiu(la acela te vei gândi tu).
2.Să chemaţi un medic pentru a vă vorbi despre boli şi cum să vă feriţi de acestea.
3.Să faceţi o plimbare pe la muzeu pentru a vedea lucruri fascinante şi să prindeţi informaţii folositoare.
4.Să faceţi o abilitate practică. De exemplu origami.
5.Să alcătuiţi fiecare câte o poezie şi cea mai bună să fie expusă pe panoul clasei voastre.
6.Să mergeţi la o sală care are tot tacâmul (fitness, piscină, sală pentru activităţi sportive) şi să vă depăsiţi limitele.
7.Să faceţi un concurs de cultură generală.
8.Să mergeţi în aer liber pentru relaxare.
9.Să faceţi o excursie în oraşul vecin.
10.Să organizaţi o piesă de teatru sau să mergeţi la una.

5 răspunsuri:
| darielle a răspuns:

Bună! Uite câteva activități interesante :
1. Mergeți la un film.
2.Vizitați un muzeu.
3.Plimbați-vă printr-un parc.
4. Faceți câteva activități sportive, cum ar fi un campionat de basket pentru fete, iar pentru băieți un campionat de fotbal cu alte clase.
5. Faceți ca un fel de concurs,, Românii au talent,, sau,, Vocea României,, în care fiecare să își aducă un CD cu o melodie sau mai multe și să facă,, playback„, iar cineva să aducă și un casetofon.
6. Faceți niște activități în care să faceți curat în grădina școlii. să adunați frunze, bețe etc. (e cam plictisitor)
7. Puteți face un atelier de felicitări în care să vă aduceți cartoane colorate și să pictați câteva,, elemente,, specifice primăverii. adică, mai pe scurt să faceți felicitări de primăvară sau pentru 1 sau 8 martie.
8. Puteți face un atelier de gătit în care să preparați o salată de fructe, legume.
9.Să organizați o activitate cu profa de informatica.
10.Vineri vă puteți spune impresiile despre această săptămână...

Sper că ți-am fost de folos! :*
Numai bine! Pa pa!

| Lynna a răspuns:

Buna!
Eu iti dau exemple din ceea ce am facut eu anul trecut:
-faceti o plimbare lunga...( noi am mers cam 15 km)
-faceti curetenie in clasa sau in curtea scolii
-gatiti ceva( simplu )
-vede-ti un film ( noi am vazut unul despre evrei si chiar a fost interesant )
-organizati activitati sportive
Sper ca te-am ajutat. Bafta

| YumiSukinanda a răspuns:

Jucati-va, faceti o plimbare luuuunga pe jos, activitati cu alte clase, torturi.

| UsersBoss a răspuns:

O excursie cu clasa ca noi asa facem.

| Fitzanu a răspuns:

Pai...faceti activitati....de ex:
Intr-o zi sa orgnizati cu alta clasa un meci de volei, handbal(fey\tele), fotbal(baieti)
Vizitati si voi ceva muzee, sau altceva.
Vorbiti cu medicul scolii sa vin sa vorbeasca cu voi despreboli si din astea...
NOI STA FACEM ATUNCI
FUNDA?