| Diana_9603 a întrebat:

Am inceput sa citesc de cateva luni, am citit Mandrie si Prejudecata de Jane Austen, La rascruce de vanturi de Emily Bronte si mi-au placut foarte mult. Imi puteti recomanda niste carti asemanatoare?

Răspuns Câştigător
| Gabriel_3333 a răspuns:

Intr-adevar foarte frumoasa Mandrie si Prejudecata.Ma bucur ca exista cititori in randul tinerilor mai ales cand vad ca sunt cititori de calitate(asa ca tine)
Sunt persoana perfecta pentru astfel de recomandari happy
Jane Eyre de Charlotte Brontë este de-a dreptul superba ca sa nu mai vorbim de Balciul Desertaciunilor de William Makepeace Thakeray.De curand am terminat Persuasiune de Jane Austen, de asemenea, foarte reusita!

Iti recomand sa incepi cu Jane Eyre si apoi cu Balciul Desertaciunilor iar apoi cu Persuasiune.

Dupa ce le termini si mai ai nevoie nu ezita sa-mi lasi mesaj privat pentru altele. Spor la lecturat!