| Directioner4ever13 a întrebat:

Am o intrebare. Am gasit mai demult un program in calculator cu care puteam sa decupez ce va de pe desktop sa sa salvez ca o fotografie, sau ceva de genul... Dar nu mai stiu cum se chema si unde il gasesc. Ma puteti ajuta? Dau funda big grin happy

Răspuns Câştigător
| DJohnny a răspuns:

Deci, functia se numeste Print Screen, daca esti pe calculator sau ai tastatura de calculator cauta tasta Print Screen, daca ai laptop cu tastatura inclusa si n-ai tastatura numerica din dreapta trebuie sa tii apasat "fn" si "prt sc" in acelasi timp, dupa te duci in Paint si acolo dai paste, salvezi poza si gata. Funda? daca ai alte intrebari intreaba-ma aiciwinking

3 răspunsuri:
| DJohnny a răspuns:

Se numeste print screen, daca-mi dai funda aici o sa-ti explic cum se facewinking