| IceCreamDoll a întrebat:

Am o intrebare: cum e politicos la o intalnire - fata sa-si plateasca singura consumatia sau sa plateasca baiatul si pentru fata? Fundita pentru cel mai bun sfat.

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
In mod normal, la cateva intalniri baiatul ar trebui sa plateasca consumatia fetei, dar daca el e mai zgarcit de fel, nu cred ca o va face.

Daca pana la final tipu` nu se simte, atunci trebuie sa-ti platesti singura consumatiahappy
Numai bine!

13 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

La prima intalnire normal este ca baiatul sa plateasca tot ce inseamna consumatie. Totusi frumos este sa-i dai de inteles ca ai ceva bani la tine (in cazul in care el este mai stramtorat pentru moment) si atunci ii dai discret niste bani ca sa achite ce s-a consumat. Distractie placuta!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Mi-ar fi rusine de propria-mi persoana daca las fata sa plateasca partea ei de consumatiestraight face.
Mereu platesc pentru fata dar cand nu am bani o invit frumos in parc sau in alta parte...

| KamiM a răspuns:

De fapt, logic este sa plateasca cel ce a facut invitatia nu cel care a fost invitat. Daca baiatul a invitat fata atunci el trebuie sa plateasca. Asa scrie in codul bunelor maniere.

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Mai politiocs este ca baiatul sa plateasca ce a consumata fata, e mai politicos si este un gest frumos din partea unui baiat pentru fata respectiva. Asta daca te intalnesti cu un baiat care are maniere. Daca fata se intalneste cu un nesimtit, ea va plati si ce a consumat ea si ce a consumat si baiatul.

| IliadisJunior a răspuns:

Salut, cel mai frumos este ca baiatul sa plateasca pentru ca asa este politicos la un suc, la un restaurant ceva. daca luati mancare in valoare de 10 mil, ar fi bine sa platiti amandoi laughing dar in final baiatul e frumos sa plateasca, Succes!

| xPurrffecttx a răspuns:

Hei`! :-) eu spun ca la o intalnire politicos ar fi sa plateasca cel care a facut invitatiahee hee `! kiss Bye`Bye :-).

| robinasahood a răspuns:

Eu din cate stiu baiatul plateste consumatia. Asa am facut si eu cu fetele cu care am iesit. Eu acum nu stiu daca esti fata sau baiat. Daca esti fata, iti dau un sfat, cred ca in momentul in care e sa platiti sa fi pregatita sa scoti banii ca cine stie de ce baiat dai

| aurora213 a răspuns:

Normal ar fi sa plateasca baiatul si pentru fata

| Damian_Saniszlou_1997 a răspuns:

Baiatul trebuia sa plateasca si consumatia fetei, pentru ca asa fata vede ca esti gentleman nu un taran, si o sa ai mai multe sanse la ea(daca nu esti impreuna cu ea deja). Sper ca ti-am fost de ajutor! Fundita?happy

| mat31new a răspuns (pentru Damian_Saniszlou_1997):

Cum adica "taran"?

| IceCreamDoll explică (pentru Damian_Saniszlou_1997):

Sunt fata, nu baiat. laughing

| stanilaedi a răspuns:

Baiatul o sa plateasca cu siguranta,, dar este frumos din partea ta sa te oferi sa platesti si tu

| UrsuletulPufos a răspuns:

Dacă te iubeste foarte tare si este politicos cu tine, îți va plăti el consumatia, dar dacă este un mare nesimtit, te va pune sa-ți platesti consumatia si in funcție de tupeul pe care il are, poate si pe a lui.