| FakeSmiley a întrebat:

Am o mare problema in legaruta cu facultatea
Deci sunt la Universitatea Dimitrie Cantemir din Bucuresti. Am o restanta la drept ( E SINGURA)... si as vrea sa stiu daca e ca doamne fereste sa nu o iau pot intra cu restanta in anl urmator? Plus ca nici nu ma asteptam sa o am. ma asteptam macar la un 5. si as vrea parerea voastra ce ati face, doar ca o idee in locul meu. Deci. eu la examen recunosc ca nu am invatat. zisese ca ne lasa cu cartea. iar acolo in falt ne trezim ca nu avem voie cu cartea. Eu am reusit sa scriu ( am avut doar 2 subiecte) doar definitia de la ambele subiecte fara ce mai trebuia. Si normal ar fi trebuit sa avem 4 pct pe cartea care am cumparat-o. iar in fapt nu am avut! iar eu am primit nota 4 in conditia in care colegul din fata mea a scris la fel ca mine. amandoi am avut subiectul 1 la fel si pe 2 dar la subiectul 2 nu stiu daca el a mai scris ceva pe langa definitie. ca a plecat. As vrea sa ma duc sa imi vad lucrarea macar, voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa iti reportez profesorul, nici macar in facultatea de unde sunt nu exista pileala atat de mare.
In al doilea rand poti trece binemersi in urmatorul an daca ai un numar minim de credite. Daca nu, platesti creditele lipsa.
In ultimul rand te poti revansa in Sesiunea de toamna.Anul universitar incepe in octombrie cu un motiv:Cei cu restante sa mai dea odata examenul si cei care nu au luat Bacul din prima sa aiba posibilitatea sa se inscrie.

| FakeSmiley explică (pentru George_Gabriel_Ion_1995):

Exceptand faptul ca nu e prea corect. oricum ceea ce sa zis nu s-a intamplat. asa ca nu coteaza. aici era vorba despre altceva. si as aprecia doar sa se ramana la problema mea. nu la " pileala "sau mai stiu eu ce. Problema mea era ca nu mi- a picat bine sa am restanta. altii care nu au avut o trebuie cu materia si cum au facut au trecut.iar eu nu. si stiu ca se pot da restantele.dar eu sunt genul ala mai " panicata" cu daca nu iau si doamne fereste as ramane cu ea pe anul 2, daca as mai trece. si daca exista o alta solutie. habar nu mai am ce sa mai zic.