| eliza a întrebat:

am o problema cand vreau sa intru pe mail cand introduc parola imi spune "

CAPS LOCK is On

Your Yahoo! password is case sensitive" ce s-a intamplat si cum rezolv?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Iti spune ca: ai activata tasta "caps look" de pe tastatura si ca parola ta de la yahoo este sensibila la caractere. Tasta "caps look" (pe care o gasesti in stanga, pe margine intre tab si shift) are functia de a-ti scrie cu litera mare... Probabil parola ta de la yahoo e cu litere mici... Avand proprietatea de a diferentia literele mari de cele mici in momentul in care ai activata tasta "caps look" se va scrie cu litere mari si o va considera incorecta.
Cum rezolvi? Simplu. Apesi 1 data pe caps look pentru a o dezactiva.
P. S. Ai pe tastatura un led care iti indica daca e sau nu activat caps look-ul.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tasta Caps Lock este activata. pentru a o dezactiva, apasa o data pe ea (undeva sus pe tastatura ar trebui sa se stinga beculetul marcat cu A). Tasta o gasesti in stanga, intre Shift si Tab.

| eliza explică:

Buna! va multumesc ca mi-ati raspuns! si ca mi-ati raspuns! de acum o sa fiu mai atenta. pa pa!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ești atenționată că tasta"caps lock" este activată, o dezactivezi pentru a scrie cu litere mici parola.
Baftă.
Pa, pa.

| Fowls a răspuns:

LoL straight face. Pai ai apasat butonul ala din stanga tastaturii pe care scrie "Caps Lock" care face sa scrii mereu cu litere mari daca apesi pe el. Deci mai apesi o data si scrii mereu cu litere mici. )) Deci ai scris parola cu litere mari si d-aia iti zice chestia aia. Nu stiai si tu de chestia asta? straight face

| gabi_5934 a răspuns:

Eliza trebuie sa iti faci literele mari sau daca nu mici pa te pup