| Biiiiaaa a întrebat:

Am sa va povestesc ceva banal intamplat la scoala, dar vreau niste raspunsuri. Deci am avut la istorie de facut un proiect in 2 saptamani. ( putini copii ). Si o fata s-a ales singura sefa si ne-a invitat pe toti acasa la ea unde sa facem proiectul. ( cu fata aceea ma inteleg destul de prost. ). Si a ales o zi ( cu o saptamana inainte sa predam proiectul ) in care fix eu nu am putut veni. Am vrut sa o anunt, dar am renuntat, crezand ca o sa ma ierte. A doua zi a inceput cearta, chiar si in ore continuam. Toata clasa ii zicea sa-i spuna profesoarei ca am lucrat si eu macar putin, dar ea nu si nu. Zicea ca si ea a avut musafiri dar a renuntat la ei ca sa faca proiectul. Eu i-am zis ca asta era inca un motiv sa facem proiectul in alta zi, mai ales ca mai aveam destul timp o saptamana si in plus un coleg nu a putut veni nici el ( si "sefa" stia, dar oricum nu a schimbat ziua deci era inutil sa o mai si anunt ) A venit ziua in care aveam istorie. Bineinteles ca in ziua aceea am fost racita si nu am venit la scoala. Profesoara a zis ca imi cere joia asta ( cand am istorie ) explicatii. Si sigur ca iar incepem cearta. Dar as vrea sa va cer parerea voastra : cine are dreptate? ea putea alege alta zi ca mai avea si musafiri, dar nu intelege lucrul asta!
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

1) Fata aia zici ca-i Emil Boc, ''guverneaza'' prin asumarea raspunderii si nu prin vot, ceea ce nu-i tocmai fair-play (deci e vinovata)

2) Nu ai anuntat-o ca nu poti, deci esti si tu vinovat la randul tau la fel de mult...

3) Foloseste-te de expriesa capul care a plecat, sabia nu-l taie laughing

1 răspuns:
| cryssajust4u a răspuns:

Am avut si eu o situatie asemanatoare sigur ca si tu ai partea taa de vina dar ea o are pe cea mai mare pentru ca ea putea schimba ziua. fundaaaaaaaa